Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

PMÚ: Ústavný súd zamietol sťažnosť Slovnaftu voči rozsudku Najvyššieho súdu

Najvyšší súd v apríli 2013 potvrdil rozhodnutie úradu uložiť Slovnaftu pokutu vo výške viac ako 9 miliónov eur. Protisúťažné konanie spoločnosti spočívalo podľa Wilhelmovej v zneužívaní svojho dominantného postavenia formou diskriminácie pri veľkoobchodnom predaji benzínu na území SR v období od 1. januára do 31. decembra 2006 a pri veľkoobchodnom predaji nafty od 1. januára 2005 do 31. decembra 2006.

Slovnaft podal proti rozsudku NS ústavnú sťažnosť, ktorej podstatou bolo porušenie práva na súdnu a inú právnu ochranu a práva na spravodlivé súdne konanie podľa Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Rozsudok totiž nebol podľa Slovnaftu dostatočne odôvodnený vo vzťahu k odklonu od predchádzajúcej praxe.

Ústavný súd však vo svojom náleze konštatoval, že hoci sa NS skutočne odchýlil od právnych názorov jeho iných senátov v dvoch predchádzajúcich rozhodnutiach, dôvodmi odklonu sa dôsledne a rozsiahlo zaoberal. „Ústavný súd uzavrel, že rozsudok Najvyššieho súdu je ústavne udržateľný a námietky spoločnosti Slovnaft neodôvodňujú vyslovenie porušenia ňou namietaných ústavných práv,“ dodala Wilhelmová.

UPOZORNENIE:

TASR sa pokúsi získať reakciu spoločnosti Slovnaft.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.