Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. decembra 2017 Ostatné od Energia.skTASR

PMÚ schválil zmenu kontroly EPH nad Pozagasom

Podľa medializovaných informácií EPH kupuje podiel Pozagasu od firmy GDF International. Úrad sa sústredil na tie aktivity skupiny EPH, ktoré majú, alebo môžu mať horizontálny alebo vertikálny vzťah k aktivitám nadobúdaného subjektu Pozagas. Podnikateľ Pozagas pôsobí v oblasti uskladňovania zemného plynu.

Z predložených informácií a podkladov úrad zistil, že nedochádza k posilneniu strategickej trhovej pozície skupiny EPH. „Pritom nebolo preukázané ani to, že by sa predmetnou koncentráciou odstránil stupeň nezávislosti podnikateľa Pozagas od podnikateľa EPH,“ informoval PMÚ SR. Podľa vyjadrení úradu sa preukázalo, že z hľadiska charakteru koncentrácie nedochádza v jej dôsledku k zmene podmienok hospodárskej súťaže na trhu. Úrad preto dospel k záveru, že koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.