Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. marca 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

PMÚ: Schválil koncentráciu EnBW Energie a VNG Verbundnetz Gas

„Po vyhodnotení všetkých získaných podkladov a informácií dospel úrad k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia,“ zdôraznila.

EnBW je materskou spoločnosťou skupiny EnBW, ktorá pôsobí v oblasti zásobovania elektrinou a zemným plynom a taktiež v oblasti diaľkového vykurovania, dodávok vody a poskytovania služieb súvisiacich s energiami, pričom na Slovensku nevyvíja žiadne aktivity.

VNG na Slovensku pôsobí prostredníctvom dcérskej spoločnosti VNG Slovakia, s. r. o., v oblasti dodávok zemného plynu. Podnikateľ VNG Slovakia ďalej prostredníctvom podnikateľa Nitrianska teplárenská spoločnosť pôsobí v oblasti teplárenstva.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.