Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. septembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Plynovod BRUA cez strednú Európu dostal zelenú

V júli sa projekt pozastavil, keď Maďarsko vyhlásilo, že predĺženie plynovodu cez jeho územie do Rakúska nepovažuje za ekonomicky výhodné. Viac sme k tejto téme písali v tomto článku.

Plynovodom BRUA má do roku 2019 prúdiť 1,75 miliárd metrov kubických (m3) plynu z Bulharska a Rumunska do Rakúska, po dokončení druhej fázy v roku 2022 sa jeho kapacita má zvýšiť na 4,4 miliardy m3.

„Plynovod BRUA patrí medzi projekty, ktoré sú pre EK prioritné,“ povedal v rozhovore s novinármi eurokomisár pre opatrenia v oblasti klímy a energetiky Miguel Arias Cañete.

Ako sa uvádza vo včera podpísanom memorande, vo všetkých štyroch štátoch bude umožnený spätný tok plynu. Zúčastnené krajiny sa zaviazali, že na druhej fáze projektu budú pracovať tak, aby bola dokončená podľa plánu.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.