Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. januára 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Plynové zásoby EÚ na zimu sú dostatočné

Regulačná skupina pre plynárenstvo prehodnotila aktuálnu ponuku dopytu zemného plynu i mieru zásob v členských krajinách EÚ. Napriek kritickým poveternostným podmienkam boli závery pozitívne. Miera zásob prevyšuje hodnoty z roku 2009.

Členovia regulačnej skupiny prehodnotili dopad plynovej krízy v predchádzajúcom roku. Plynová kríza zdôraznila význam koordinovaného postupu na európskej úrovni. Na dôležitosti tiež stúpla rola uskladnenia plynu a obojsmerného toku ako okamžitej reakcie po vzniku krízovej situácie. Komisia navrhuje vytvoriť jednotný štandard pre infraštruktúru.

Na základe smernice Európskej komisie je Regulačná skupina pre plynárenstvo v prípade vážnej krízy schopná zareagovať tzv. „prístupom v troch krokoch“. Samotná EÚ zasahuje až v rámci tretieho kroku, keď indikátor chýbajúcich dodávok plynu presiahne úroveň 20 %.

Regulačná skupina pre plynárenstvo začala svoju činnosť v roku 2006 ako iniciatíva Európskej komisie. Tvoria ju členské štáty, európske plynárenské organizácie ako aj samotní spotrebitelia. Stretnutia Regulačnej skupiny pre plynárenstvo sú organizované pravidelne, minimálne však štyri krát do roka.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.