Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obmedzenie dodávok plyn elektrická energia
Foto: ilustračné, GettyImages
5. januára 2024 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Plynári sa chystajú na mimoriadny odpočet spotreby plynu

Domácnosti sa môžu pripraviť na mimoriadny odpočet spotreby plynu. Spoločnosť SPP – distribúcia plánuje realizovať mimoriadny odpočet v prvom polroku tohto roka. Plynári žiadajú odberateľov o sprístupnenie plynomerov.

Spoločnosť SPP – distribúcia, ako prevádzkovateľ distribučnej siete zemného plynu na Slovensku, v spolupráci so spoločnosťou Stengl, ako zmluvným dodávateľom odpočtov spotreby, budú v termíne od 1.1.2024 do 30.6.2024 vykonávať mimoriadny fyzický odpočet spotreby zemného plynu všetkým odberateľom kategórií D2 až D8 (domácnosti) zaradeným v odpočtových cykloch R07 až R11. To znamená na odberných miestach, ktoré sú štandardne odpočítavané v mesiacoch júl až november,“ informoval hovorca SPP – distribúcia Milan Vanga.

Mimoriadny odpočet nebude fakturačným odpočtom. To znamená, že dotknutým odberateľom zemného plynu nebude vystavená vyúčtovacia faktúra k vykonanému dátumu odpočtu. Mimoriadny odpočet plynári realizujú na základe požiadavky Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Z vyššie uvedených dôvodov žiadame dotknutých odberateľov zemného plynu, aby umožnili na svojich odberných miestach prístup pracovníkom zmluvného dodávateľa odpočtov – spoločnosti Stengl, k meradlu („plynomeru“) za účelom vykonania odpočtu spotreby zemného plynu,“ konštatoval Vanga.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.