Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Zisk ruského koncernu Gazprom vzrástol v 3. kvartáli takmer dvojnásobne

Spoločnosť uviedla, že čistý zisk za 3. kvartál dosiahol 200,5 miliardy rubľov (2,90 miliardy eur). Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka predstavoval 102,2 miliardy rubľov. Analytici oslovení agentúrou Reuters očakávali rast zisku na približne 191 miliárd rubľov.

Tržby, pod ktoré sa podpísali vyššie ceny ropy aj rast objemu dodávok, sa zvýšili na 1,43 bilióna rubľov z 1,26 bilióna rubľov v 3. štvrťroku minulého roka. V tomto prípade však ruská spoločnosť mierne zaostala za odhadmi ekonómov.

Štátny plynárenský koncern, ktorý sa na celkovom dovoze plynu do Európskej únie podieľa približne tretinou, zároveň dodal, že za deväť mesiacov tohto roka jeho zisk klesol. Dosiahol 581,8 miliardy rubľov oproti úrovni 709,3 miliardy rubľov za tri štvrťroky minulého roka.

Tržby za 9-mesačné obdobie však mierne vzrástli. Dosiahli 4,6 bilióna rubľov oproti 4,3 bilióna rubľov v rovnakom období roka 2016.

Gazprom, ktorý sa začiatkom novembra dohodol s talianskou bankou UniCredit na 5-ročnom úvere v hodnote 700 miliónov eur, zároveň uviedol, že kapitálové výdavky by tento rok mali dosiahnuť 1,64 bilióna rubľov. Pôvodne predpokladal, že výdavky dosiahnu 1,58 bilióna rubľov.

(1 EUR = 69,1940 RUB)

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.