Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PLYN: Zahraničné firmy budú v Nemecku robiť prieskum nekonvenčných zdrojov plynu

V posledných rokoch prišli veľké energetické firmy s novými technológiami na ťažbu plynu z nových zdrojov, ako sú napríklad bridlice. Viaceré krajiny investujú práve do plynu z bridlíc (shale gas), aby znížili závislosť od dovozu plynu zo zahraničia, najmä z Ruska.

O zníženie takejto závislosti sa usiluje aj Nemecko, ktoré tiež v minulých rokoch doplácalo na spory medzi Ruskom a jeho susedmi za ceny energetických surovín.

Podľa hovorkyne krajinského ministerstva hospodárstva sa v Severnom Porýní-Westfálsku nachádzajú geologické formácie, ktoré by mohli obsahovať dostatočné rezervy plynu. Skúšobné vrty, ktoré uskutočnila technická univerzita v Aachene, však zatiaľ výraznejšie výsledky nepriniesli.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.