Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PLYN: V Modre budú meniť odorant zemného plynu s výraznejším zápachom

Nový odorant s názvom Spotleak 1007 je na báze terciárneho butylmerkaptánu. Doteraz používaný odorant THT bol na báze tetrahydrotiofénu. Odlišnosť v chemickom zložení podľa SPP – distribúcia spôsobuje, že nový odorant má výraznejší a intenzívnejší zápach ako ten predošlý.

„Najmä v prvých mesiacoch, keď sa budú plynovody nasycovať novým odorantom, budú dávky pridávaného odorantu vyššie než štandardne,“ uviedla spoločnosť. Obyvateľov Modry upozorňuje, že kým si na nový odorant alebo mierne odlišný zápach zvyknú, je potrebné, aby boli ostražití. „Aby každý zápach v domácnosti či inde preverili, aby nedošlo najmä v prvých mesiacoch k zámene zápachu plynu napríklad so zápachom kanalizácie, silne pokazených vajec alebo hniloby z pivnice,“ vysvetlil SPP – distribúcia.

Podľa upozornení podniku nový odorant nie je toxický, jeho prevádzkové koncentrácie v zemnom plyne sú veľmi malé a pri horení plynu sa spáli. Obyvateľom Modry zároveň odporúča, aj v súvislosti s nedávnym podozrením na únik plynu v meste Pezinok a jeho okolí, aby akýkoľvek problém so zápachom plynu, ním spôsobené podráždenie alebo vplyv na zdravie človek či zvierat ihneď nahlásili na nepretržitú poruchovú linku SPP – distribúcia 0850 111 727.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.