Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PLYN: ÚRSO začal cenové konanie vo veci zníženia ceny plynu pre domácnosti

„Úrad pozorne monitoruje vývoj na medzinárodnom trhu so zemným plynom. Dospel k názoru, že trend znižovania cien na trhoch je potrebné premietnuť aj do regulovaných cien pre odberateľov plynu v domácnostiach a pre odberateľov z kategórie malých podnikov,“ priblížil.

O výsledku konania, ako aj o konkrétnych zmenách v cenách za dodávku zemného plynu bude podľa hovorcu regulačný úrad informovať verejnosť hneď po skončení cenového konania a vydaní rozhodnutia.

Predseda ÚRSO Jozef Holjenčík 29. júla tohto roku oznámil, že ceny za dodávku plynu pre domácnosti na Slovensku sa od 1. septembra 2015 znížia oproti platným cenám o 3,91 % a pre malé podniky o 3,7 %.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) koncom júla tohto roku avizoval, že vláda bude vracať ľuďom peniaze za plyn. Tým, ktorí využívajú plyn na varenie, vráti 10 eur a ostatným domácnostiam bude vracať od 14 eur do 165 eur. Vláda ľuďom vyplatí vratky formou zasielania poštových poukážok, a to na prelome rokov 2015 a 2016. Celkovo budú vládu tieto vratky stáť 47 miliónov eur vrátane dane z pridanej hodnoty.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.