Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. novembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP v súčasnosti neeviduje žiadne krátenie dodávok plynu

„Situáciu neustále monitorujeme a pokiaľ by došlo k obmedzeniu dodávok plynu cez Ukrajinu, vieme promptne zareagovať. Plyn môžeme dodať nielen zo zásobníkov, ale aj zo Západu,“ podčiarkol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SPP Štefan Šabík.

V prípade prerušenia, respektíve obmedzenia dodávok plynu do SR sa približne 1,3 milióna zákazníkov SPP takejto situácie obávať nemusí. „Vďaka našim doterajším skúsenostiam sme sa zodpovedne pripravili na všetky mysliteľné scenáre vývoja tak, aby sme mohli garantovať najvyššiu úroveň bezpečnosti dodávok plynu na Slovensko,“ podčiarkol Šabík.

„Kým vlani v zime sme v prípade zastavenia dodávok plynu z východu na Slovensko boli schopní garantovať bezproblémové zásobovanie plynom pre našich zákazníkov počas 90 dní, teraz sme pripravení až na 115 dní,“ dodal generálny riaditeľ SPP.

Agentúra Reuters informovala, že ruský koncern Gazprom oznámil, že zastavil dodávky plynu na Ukrajinu, pokým Kyjev za dodávky vopred nezaplatí. Gazprom uviedol, že dodnes 8.00 SEČ dostala Ukrajina celý objem plynu, ktorý si predplatila. Koncern dodal, že toto zastavenie dodávok predstavuje vážne riziko ohrozujúce tranzit plynu do Európy cez ukrajinské územie počas zimy.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.