Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. novembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP neustále dôkladne sleduje krátenie dodávok plynu z východu

„Neustále platia prijaté opatrenia, vďaka ktorým sa dokážeme postarať o všetkých našich zákazníkov aj v mimoriadnej situácii. Vďaka týmto opatreniam SPP dnes poskytuje najvyššiu mieru bezpečnosti dodávok,“ ubezpečil.

„Naplnili sme podzemné zásobníky, urobili sme mimoriadne nákupy na spotovom trhu a tiež sme podpísali kontrakt so spoločnosťou E.ON o dodávkach zemného plynu, aby sme čo najviac zlepšili našu pozíciu,“ zdôraznil.

SPP podľa jeho slov tak z nezávislých zdrojov v prípade mimoriadnej situácie dokáže zabezpečiť viac ako 30 % štandardnej dennej spotreby plynu všetkých svojich zákazníkov, domácností aj firiem, a tým výrazne znížiť závislosť od dodávok z východu ako jediného zdroja zemného plynu.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.