Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. apríla 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP dosiahol vlani nárast zisku najmä vďaka dividendám a reorganizácii

Za finančný rok 2014 evidoval SPP zisk pred zdanením vo výške 483 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje 63-% nárast. Zisk po zdanení dosiahol 289 miliónov eur, teda medziročne viac o 21 miliónov eur.

Hovorca zároveň pripomenul, že SPP odvádza spomedzi slovenských firiem do štátneho rozpočtu jeden z najväčších príspevkov, a to najmä vo forme dividend a daní. „V roku 2014 odviedol SPP do štátneho rozpočtu sumu viac ako 598 miliónov eur, čo predstavovalo 4,79 % z celkových príjmov štátneho rozpočtu. Najväčšia časť tržieb pochádzala z predaja plynu a elektriny, keďže sme spoľahlivý a stabilný dodávateľ energií pre približne 1,3 milióna zákazníkov,“ zdôraznil.

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.