Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP dnes zaregistroval zníženie dodávok plynu o takmer 25 %

„Naša spoločnosť napriek tomu ubezpečuje, že na zákazníkov SPP táto situácia nemá žiadny vplyv a plynulé dodávky sú v plnej miere zabezpečené. Aj po spomínanom znížení vie SPP pokryť dennú spotrebu všetkých svojich zákazníkov na Slovensku, od domácností až po veľké priemyselné podniky,“ ubezpečil.

SPP ako kľúčový dodávateľ zemného plynu na Slovensku a zároveň dodávateľ poslednej inštancie má podľa neho pre prípadné obmedzenie dodávok plynu k dispozícii viacero nástrojov pre zabezpečenie plynulého zásobovania všetkých svojich zákazníkov.

Podzemné zásobníky sú podľa Bednára k dnešnému dňu naplnené takmer na maximum, čo predstavuje objem približne 1,5 miliardy kubických metrov plynu. „To znamená, že objem plynu uskladnený len v zásobníkoch tak stačí na pokrytie spotreby všetkých zákazníkov SPP na približne päť mesiacov,“ dodal.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.