Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PLYN: Novým predsedom predstavenstva SPP je oddnes Ján Valko

Zdôraznil, že v súvislosti so zmenami v štatutárnych orgánoch spoločnosti dochádza aj k oddeleniu funkcie predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa. Predstavenstvo SPP na svojom dnešnom zasadnutí rozhodlo o vymenovaní Štefana Šabíka za generálneho riaditeľa spoločnosti, ktorý túto funkciu zastával aj v predchádzajúcom období od roku 2014.

Šebesta podčiarkol, že v predstavenstve SPP sú od 27. apríla okrem Valka (predseda) a Slezáka (podpredseda) aj Pierre Poncik, Milan Hargaš a Ján Szalay (členovia).

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva. Od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o., podporuje SPP rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičný palivám. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.