Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Nové rokovania o dodávkach ruského plynu by sa mali konať 13. – 14. apríla

„V trojstranných rozhovoroch budeme pokračovať v Berlíne, najpravdepodobnejšie 13.-14. apríla,“ povedal Borchardt. Ruský minister energetiky Alexander Novak predtým uviedol, že Moskva navrhuje 13. apríl pre rokovania, na ktorých by sa malo diskutovať o budúcich dodávkach plynu z Ruska na Ukrajinu, ako aj o tranzite suroviny do Európskej únie.

Rusko a Ukrajina sa v októbri minulého roka dohodli na takzvanom zimnom balíku, ktorý zahrňoval podmienky dodávok ruského plynu na Ukrajinu do konca marca. Súčasťou dohody bola aj zľava z ceny suroviny pre Ukrajinu, ktorá predstavovala 100 USD na 1000 kubických metrov (m3). Ukrajina tak v 1. štvrťroku platila 329 USD (305,90 eura) za 1000 m3.

V týchto dňoch sa Rusko a Ukrajina dohodli na predĺžení podmienok zimného balíka o tri mesiace s výnimkou ceny. Tá bola Ukrajine do konca júna stanovená na 248 USD/1000 m3, čo oproti 1. kvartálu znamená pokles približne o 25 %.

(1 EUR = 1,0755 USD)

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.