Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Plyn nezdražie ani od decembra. ÚRSO zamietol ďalší návrh SPP

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) v stredu zamietol žiadosť SPP o zmenu ceny plynu. Plynári žiadali od 1. decembra 2010 zvýšiť cenu zemného plynu o 37,2 % a cenu plynu pre vykurovanie o 48,9 %.

Začiatkom týždňa ÚRSO zamietol aj iný návrh plynárov. V ňom požadovali zdraženie plynu o viac než 7 % pre domácnosti a 10 % pre výrobu tepla s účinnosťou od 1. novembra 2010. Tieto návrhy odobrilo aj valné zhromaždenie spoločnosti, kde je aj zástupca štátu ako majoritného vlastníka. 

SPP dlhodobo argumentuje vysokými finančnými stratami pre podnik, ak sa cena komodity nezvýši. Podľa plynárov súčasné cenové nastavenie nereflektuje princípy cenovej regulácie, ktoré zohľadňujú aj náklady. SPP predbežne vyčíslila straty spoločnosti v tomto roku na 80 mil. eur. 

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.