Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. januára 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Naftogaz zaplatil Gazpromu za januárové dodávky dodatočných 70 mil. USD

Ešte v decembri poslal Naftogaz Gazpromu na účet 150 miliónov USD ako preddavok na dodávku plynu v januári 2015. Gazprom neuviedol, aký objem plynu Ukrajina počas tohto mesiaca nakúpila. Podľa informácií ešte z decembra 2014 plánuje Ukrajina v priebehu januára nakúpiť z Ruska asi 1 miliardu kubických metrov (m3) suroviny.

Na základe takzvaného zimného balíka, teda dočasnej dohody o dodávkach ruského plynu na Ukrajinu do konca marca, musí Naftogaz platiť za dodávky plynu vopred. Dohodu podpísali Rusko a Ukrajina spolu s predstaviteľmi Európskej únie (EÚ) koncom októbra minulého roka potom, ako Gazprom v polovici júna zastavil Ukrajine dodávky plynu. Dôvodom bolo nesplácanie dlhov za predchádzajúce dodávky.

(1 EUR = 1,1618 USD)

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.