Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PLYN: Eustream vyhlasuje procedúru Open Season

Eustream podľa jeho informácií ponúka kapacitu v objeme 4,5 milióna kubických metrov (m3) denne, teda 46.800 MWh, v reakcii na technické zmeny na ukrajinskej strane, ktoré navýšili technickú kapacitu plynovodu.

Pre účasť v procedúre Open Season sa podľa neho môžu záujemcovia o prepravnú kapacitu cez plynovod Vojany-Užhorod registrovať od 4. do 17. novembra 2014. Záväzné požiadavky na prepravnú kapacitu sa budú môcť predkladať do 19. novembra 2014. Uvedená kapacita ponúkaná v rámci Open Season bude k dispozícii úspešným účastníkom procedúry od 1. januára 2015.

Do 1. januára 2015 bude dodatočná kapacita v rovnakom objeme taktiež k dispozícii všetkým záujemcom. Od 5. novembra 2014 od 12.00 hodiny poludnia bude publikovaná na stránkach spoločnosti Eustream a bude ju možné objednať v zmysle štandardných podmienok definovaných v prevádzkovom poriadku.

Hlavným poslaním spoločnosti Eustream je preprava zemného plynu na Slovensko a cez jeho územie na európske trhy. Firma vlastní a prevádzkuje vysokotlakový prepravný systém, ktorý pozostáva z paralelných potrubí v celkovej dĺžke viac ako 2255 km a štyroch kompresorových staníc s celkovým inštalovaným výkonom viac ako 600 MW.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.