Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PLYN: Eustream podpísal zmluvu o štúdii uskutočniteľnosti pre plynovod Eastring

V nadväznosti na podpis zmluvy sa tento týždeň v utorok (6.9.) v Bratislave uskutočnilo prvé spoločné pracovné stretnutie so zástupcami Euroilu a reprezentantmi partnerov projektu Eastring – bulharskej spoločnosti Bulgartransgaz EAD, rumunskej Transgaz S.A., maďarskej spoločnosti FGSZ Zrt. a Eustreamu.

„Vstúpili sme do novej fázy projektu, ktorý je dôležitý z hľadiska posilnenia energetickej bezpečnosti dodávok zemného plynu v strednej a juhovýchodnej Európe. Eastring je súčasťou európskeho zoznamu Projektov spoločného záujmu (PCI) a sme radi, že túto dôležitú časť projektu môžeme uskutočňovať s priamou finančnou podporou zo strany Európskej únie,“ zhodnotil generálny riaditeľ Eustreamu Rastislav Ňukovič.

Cieľom štúdie uskutočniteľnosti je definovať potrebné technické, ekonomické, finančné a environmentálne aspekty budúceho plynovodu, vrátane jeho optimálneho trasovania a tiež uskutočniť rozsiahly prieskum trhu.

Polovica oprávnených nákladov na štúdiu bude uhradená zo strany Európskej komisie z prostriedkov Nástroja na prepájanie Európy (Connecting Europe Facility). Štúdia bude dokončená v júni 2018 a jej výsledky budú slúžiť ako podklad pre ďalšie rozhodnutia o podobe projektu.

Obojsmerný plynovod Eastring – európsky Projekt spoločného záujmu má prepojiť plynárenskú infraštruktúru západnej Európy s juhovýchodnou Európou a vytvoriť prístup k novým zdrojom zemného plynu z rozličných regiónov, vrátane kaspickej oblasti, východného Stredomoria či Blízkeho východu. Zámerom je zásadne zvýšiť bezpečnosť dodávok zemného plynu pre celý región.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.