Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Piate kolo programu Zelená domácnostiam je uzavreté

Zelená domácnostiam zameraná sa výrobu tepla sa dnes končila opäť rekordne rýchlo. Keď žiadaná suma prekročila 1,5-násobok objemu vyčlenených prostriedkov, systém zastavil prijímanie ďalších žiadostí.

„Veľký záujem domácností o podporu sa potvrdil aj v tomto kole. Domácnosti, ktoré poukážky nezískali, budú môcť o príspevok požiadať v ďalších kolách. Zostávajúcich prostriedkov v projekte je dostatok, i keď využiť sa dajú len po menších častiach. V nasledujúcich dvoch rokoch je ešte k dispozícii takmer 30 miliónov eur,“ uviedol Stanislav Jurikovič z komunikačného oddelenie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA).

Žiadatelia, ktorí potvrdili záujem o vydanie poukážky počas otvoreného kola, dostanú prostredníctvom mailovej správy vyrozumenie o získaní alebo nezískaní poukážky v priebehu niekoľkých hodín. Žiadatelia, ktorí potvrdili záujem o poukážku až po skončení kola, dostanú vyrozumenie o neúspešnej žiadosti do jedného dňa.

Predmetom podpory v piatom kole dotačného programu boli poukážky na inštaláciu kotlov na biomasu, tepelných čerpadiel a slnečných kolektorov.

Pri vyhodnocovaní žiadostí systém uprednostňuje tie žiadosti, ktoré sa týkajú zariadení umiestnených v budovách s realizovanými opatreniami na úsporu energie. Ďalším kritériom je to, či sa zariadenia na výrobu tepla bude využívať tam, kde nie je vybudovaný systém centralizovaného zásobovania teplom (CZT).

Maximálny príspevok pre žiadateľa o teplené čerpadlo môže dosiahnuť 3700 eur. Strop pre dotáciu na solárne kolektory zase predstavuje 1750 eur a na inštaláciu kotla, ktorý spaľuje biomasu, nezískate od štátu viac než 1500 eur.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.