Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

PGNiG a Chevron podpísali memorandum o spolupráci

Rafal Pazura, hovorca PGNiG, spresnil, že obe firmy získali licenciu na prieskum v okolí mesta Lublin a na budúci rok by mali podpísať konečnú dohodu o spolupráci. Dodal, že zatiaľ čo poľská firma dobre pozná geologické podmienky v tejto oblasti, americká spoločnosť má zase skúsenosti s prieskumom a ťažbou bridlicového plynu v USA a iných častiach sveta.

Poľsko dúfa, že má dostatočne bohaté ložiská bridlicového plynu, ktoré mu pomôžu znížiť závislosť od dovozu drahého plynu z Ruska. Prieskumné a ťažobné spoločnosti ale upozorňujú, že najväčšia postkomunistická ekonomika v Európskej únii (EÚ) príliš pomaly zavádza potrebné zmeny v predpisoch o ťažbe, daniach a ochrane životného prostredia.

Poľsko a Británia sú jedinými štátmi v Európe, ktoré aktívne skúmajú ložiská bridlicového plynu na svojom území.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.