Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júna 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Petronas 1. kvartáli viac ako zdvojnásobil svoj zisk

Zisk spoločnosti v 1. štvrťroku 2017 vzrástol na 10,3 miliardy ringgitov (2,14 miliardy eur), zo 4,6 miliardy MYR v rovnakom období minulého roka.

A jej tržby sa za tri mesiace do konca marca zvýšili o 25 % na 61,6 miliardy MYR, uviedla dnes spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Vedenie však ponechalo doterajšiu konzervatívnu predpoveď pre tento rok bez zmeny, keďže rovnováha medzi ponukou a dopytom sa stále len pomaly vracia na udržateľnú úroveň, vyhlásil Petronas.

Spoločnosť bude pokračovať v znižovaní nákladov a zlepšovaní efektivity. Petronas po páde cien ropy pred takmer tromi rokmi zredukoval prevádzkové náklady, znížil počet pracovných miest a odložil nové projekty. To firme pomohlo už vlani zvýšiť zisk.

V 1. štvrťroku Petronas stlačil prevádzkové náklady na 11,1 miliardy MYR z vlaňajších 11,4 miliardy MYR.

Kapitálové investície v uplynulom štvrťroku dosiahli 11,9 miliardy MYR, čo je pokles o 17 % oproti predchádzajúcemu kvartálu, ale o 6 % viac ako pred rokom.

Petronas je jedným z najväčších zamestnávateľov v Malajzii, poskytuje prácu viac 50.000 ľuďom.

(1 EUR = 4,8107 MYR)

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.