Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Peter Dušička: Obnova vodnej elektrárne pri Zelenom plese by bola prínosom

Peter Dušička pôsobí na Katedre hydrotechniky na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave. Je spracovateľom štúdie, ktorá sa zaoberá rekonštrukciou hydroelektrárne pri Zelenom plese vo Vysokých Tatrách. 

Chata pri Zelenom plese vo Vysokých Tatrách je od minulého roku bez fungujúcej malej vodnej elektrárne. Objekt pôvodnej hydroelektrárne sa vybudoval v roku 1966 pričom zdroj dosahoval inštalovaný výkon 10 kW. V súčasnosti sa elektrická energia pre potreby chaty vyrába s pomocou dieselového generátora, ktorý spotrebuje v priemere 150 litrov nafty týždenne.

Vlastníci a chatár v spolupráci so spoločnosťou Slovenske elektrárne, a.s. v súčasnosti pripravujú projekt rekonštrukcie tohto vodného zdroja.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.