Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stromy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Placebo
26. apríla 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Pestovanie biomasy môže vytvoriť 6 tis. pracovných miest

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 18.4.2011

Pri pestovaní biomasy je možné na Slovensku vytvoriť v období 6 rokov až 6 tisíc sezónnych pracovných miest. „Pri realizácii pripravených projektov a pri obhospodarovaní existujúcich lesných porastov môže byť vytvorených 350 pracovných miest. Pri zakladaní nových lesných energetických porastov sa uvažuje na každých 1000 ha s vytvorením 250 nových sezónnych pracovných miest,“ vyplýva z dokumentu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. (viac informácií)

Štvrtok – 21.4.2011

Mestské zastupiteľstvo v Trnave považuje akciovú spoločnosť Trnavská teplárenská za strategický podnik pre Trnavu a preto žiada vládu o prehodnotenie uznesenia, podľa ktorého má byť do vlastníctva mesta prevedených len päť percent akcií spoločnosti. Uvádza sa to vo vyhlásení poslaneckého zboru, za ktoré hlasovalo všetkých 31 mestských poslancov. (viac informácií)

Záujem o kúpu bratislavskej a košickej teplárne prejavila aj česká spoločnosť EPH. Cena tepla v bratislavskej teplárni môže podľa EPH klesnúť až o 20 %.  (viac informácií)

Ukrajinský parlament v stredu odsúhlasil desaťročnú dohodu medzi vládami Ukrajiny, Ruska a Slovenska o transporte jadrového materiálu medzi Ruskom a Slovenskom cez Ukrajinu. (viac informácií)

Investor plánuje na rieke Hron v katastrálnom území Vlkanová, Radvaň a Kremnička pri Banskej Bystrici postaviť malú vodnú elektráreň (MVE) s výkonom do 1 MW. Predpokladá sa, že hodnota investície dosiahne 4,5 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor predložil na posúdenie vplyvu investície na životné prostredie (Environmental Impact Assessment – EIA). (viac informácií)

Skupina Slovnaft vyplatí akcionárom dividendy z nerozdeleného zisku minulých rokov v celkovej sume 61,8 mil. eur. V prepočte na jednu akciu to predstavuje 3 eurá. Ako informoval hovorca Slovnaftu Anton Molnár, riadne valné zhromaždenie na štvrtkovom zasadnutí schválilo taktiež zmenu v predstavenstve spoločnosti, keď sa jeho novým členom stal Kupa Mihály. Za člena dozornej rady bol zvolený György Mosonyi. Valné zhromaždenia rozhodlo aj o úprave stanov spoločnosti. Zmeny sa týkajú predovšetkým rozhodovania predstavenstva a dozornej rady a kompetencií predstavenstva. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.