Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Paroplynová elektráreň v Malženiciach je v prevádzke

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 16.5. 2011

Energetika budov sa dá študovať už aj na strednej škole. Nový stredoškolský odbor chce vychovávať mladých odborníkov v oblasti energetiky. Špecifický je tým, že podnetom k jeho vzniku bola samotná prax a potreby zákazníkov. (viac informácií)

Slovenské elektrárne v prvom bloku Atómovej elektrárne Mochovce vymenili palivo a realizovali údržbové práce.Prifázovaním prvého turbogenerátora tak ukončili v sobotu 14. mája Slovenské elektrárne generálnu opravu 1. bloku EMO. (viac informácií

V minulom roku zmenilo dodávateľa elektriny takmer 17.200 domácností a viac ako 4.600 ostatných odberateľov. Rok predtým pritom zmenilo dodávateľa iba takmer 7 700 domácností a 3 tisíc ostatných spotrebiteľov. (viac informácií)

Utorok – 17.5. 2011

V Žarnovici by mal vzniknúť zdroj na výrobu energie z biomasy. Investícia v celkovej hodnote 40 miliónov eur prinesie zamestnanie pre 40 ľudí.  (viac informácií)

Streda – 18.5. 2011

Nová paroplynová elektráreň pri obci Malženice v okrese Trnava sa v pondelok (16.5.) oficiálne uviedla do prevádzky. Slávnostná inaugurácia prebehla za účasti ministra hospodárstva Juraja Miškova a ministra životného prostredia Józsefa Nagya. Paroplynový zdroj s inštalovaným výkonom 436 MW dokáže ročne vyrobiť až tri miliardy kWH elektrickej energie. (viac informácií

Štvrtok – 19.5. 2011

Ministerstvo hospodárstva už zverejnilo desať možných trás ropovodného prepojenia medzi Rakúskom a Slovenskom, ktoré by mali viesť cez takzvaný Karpatský alebo Mestský koridor. (viac informácií)

Technológia zachytávania a ukladania oxidu uhličitého ponúka nové možnosti pri znižovaní jeho produkcie a od septembra sa môže stať realizovateľnou aj na Slovensku. Návrh z dielne ministerstva životného prostredia posunuli poslanci do druhého čítania. (viac informácií)

Piatok – 20.5. 2011

Slovenská vláda podľa premiérky Ivety Radičovej podporuje uskutočnenie stresových testov jadrových elektrární, ktoré budú zamerané na príčiny a okolnosti, ktoré spôsobili haváriu jadrovej elektrárne vo Fukušime. (viac informácií)

Podľa hovorkyne ministra hospodárstva Daniely Piršelovej nová jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach by mala stáť približne 3,3 mld. eur a mala by mať kapacitu 1.200 až 1.750 megawattov.  (viac informácií)

Šéf regulačného úradu Jozef Holjenčík je Harabin v slovenskej energetike, myslí si predseda Národnej rady SR Richard Sulík. Podľa neho nesie zodpovednosť za to, že na Slovensku sú najvyššie ceny za distribúciu elektriny v Európe. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.