Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. septembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Francúzi chcú ukončiť ťažbu ropy a plynu na svojom území

Francúzsko by sa tak stalo prvou krajinou, ktorá by podobný krok urobila, uviedla agentúra Reuters. Upozorňuje ale, že ide o prevažne symbolické opatrenie. Produkcia ropy a plynu vo Francúzsku sa totiž na domácej spotrebe podieľa len zhruba jedným percentom.

Francúzsko podľa návrhu prestane vydávať nové povolenia na prieskum a ťažbu ropy a plynu. Predlžovanie už vydaných povolení bude postupne obmedzovať tak, aby ich platnosť do roku 2040 vypršala. Aj po roku 2040 však bude krajina pokračovať v dovoze a spracovaní ropy.

Podľa francúzskeho ministra životného prostredia Nicolasa Hulota návrh ukazuje odhodlanie Francúzska splniť ciele v oblasti ochrany klímy. Hulot už v júli predstavil plán, podľa ktorého by sa vo Francúzsku mali do roku 2040 prestať predávať benzinové i naftové automobily. Zároveň potvrdil, že krajina plánuje do roku 2022 ukončiť výrobu elektriny z uhlia a do roku 2025 znížiť podiel jadrovej energetiky na celkovej produkcii elektriny na 50 percent z terajších 75 percent.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.