Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

P. ŽIGA: Štátny energetický holding nebude fungovať v rámci štruktúry MH SR

„Zvažovali sme dve alternatívy. Jedna, že by sme zo Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) ako matky vytvorili energetický holding. Druhá alternatíva bola, že vytvoríme novú entitu,“ priblížil.

Analýzy podľa Žigu ukazujú, že by energetický holding mal byť zriadený pod SPP. „V zásade tí, ktorí vedú SPP-matku, tak tí budú pracovať na celej architektúre nového holdingu, samozrejme za súčinnosti ministerstva hospodárstva,“ doplnil.

Zatiaľ podľa ministra hospodárstva stále platí, že Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) nemôže byť súčasťou energetického holdingu. „Časť analýz už máme ukončených, ale v tejto súvislosti ešte riešime niektoré technické záležitosti, napríklad ktoré spoločnosti môžu, respektíve nemôžu byť súčasťou holdingu,“ dodal.

UPOZORNENIE:

TASR vydá k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.