Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. januára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

P. Žiga: Rezort hospodárstva plánuje tento rok riešiť aj TPS

„Chceme riešiť TPS. Uvedomujeme si, že toto je možno jedna z oblastí, ktorá trochu znevýhodňuje (naše) podnikateľské prostredie,“ priblížil. TPS je podľa jeho slov záležitosť, ktorú „treba zmeniť štrukturálne“.

„Na túto tému budeme musieť otvoriť diskusiu nielen na úrovni štátnych orgánov, teda MH SR, Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), či Národnej rady SR. Tému musíme otvoriť aj na úrovni podnikateľských subjektov, aj na úrovni hráčov v energetike. TPS sa totiž týka aj distribučných spoločností, Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS), ako aj baníkov, výrobcov energie z obnoviteľných zdrojov (OZE), či teplární,“ priblížil.

Ide teda podľa neho o veľký počet subjektov, kde akákoľvek zmena v TPS sa bude týkať ich hospodárskych výsledkov. „Pripravujeme niekoľko návrhov (zmien), o každom z nich budeme diskutovať, čo by bolo najlepšie,“ poznamenal.

Dodal, že TPS tvoria ako keby tri „balíčky“, jedným z nich sú OZE, druhým KVET (kombinovaná výroba elektriny a tepla) a tretím podpora ťažby uhlia v tzv. všeobecnom hospodárskom záujme.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.