Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

P. Žiga: Reformou TPS sa rezort hospodárstva SR bude zaoberať v roku 2017

„Keďže sme mali tento polrok predsedníctvo (v Rade EÚ), venovali sme sa európskym témam, začneme sa konkrétne reformou TPS zaoberať v budúcom roku. Ako vláda sme sa totiž v programovom vyhlásení zaviazali, že prehodnotíme TPS,“ povedal.

„Prinesieme na verejnú diskusiu niekoľko návrhov, možno tri alebo štyri, o ktorých budeme diskutovať, či už s podnikateľskou sférou, so zamestnávateľmi, ako aj s verejnosťou – laickou alebo odbornou, o tom, aký spôsob zvoliť,“ spresnil.

Tarifa za prevádzkovanie systému významne ovplyvňuje koncovú cenu elektriny. Zahŕňa v sebe podporu ťažby domáceho uhlia, výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov, podporu vysoko účinnej kombinovanej výroby elektriny a tepla, a náklady organizátora krátkodobého trhu s elektrinou.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.