Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. februára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

P. Žiga: Odborné a vecné návrhy týkajúce sa energií sú vítané aj od opozície

Bratislava 7. februára (TASR) – Odborné a vecné návrhy týkajúce sa energií sú vítané aj od opozície. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter Žiga (Smer-SD) v reakcii na brífing opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS.

„Vítam akúkoľvek iniciatívu opozície, mám rád odbornú debatu. Myslím si, že aj v utorok (6. 2.) v parlamente, keď sme riešili investičné stimuly, bola debata na úrovni a bola odborná a vecná, nebola politická. Ak pôjde o takýto typ diskusie, vítam ju, majú otvorené dvere,“ spresnil minister hospodárstva.

Opoziční poslanci strany SaS Karol Galek a Jana Kiššová chcú, aby verejnosť bola lepšie informovaná o hospodárení a cenotvorbe monopolov v oblasti energetiky. Do parlamentu preto predložili návrh novely zákona, ktorým chcú zaviesť povinnosť Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), aby na svojom webovom sídle zverejňoval všetky cenové rozhodnutia.

Návrh zákona má za cieľ zvýšiť povedomie verejnosti o hospodárení a cenotvorbe prirodzených spoločností pôsobiacich v energetike, tepelnej energetike a vodnom hospodárstve. „Tieto všetky spoločnosti žijú z toho, že sa im skladáme na podnikanie v regulovaných cenách. Zverejňované by boli všetky oprávnené ekonomické náklady, ktoré sú vymenované vo vyhláške ÚRSO, hovoríme najmä o nákladoch na energie, mzdových nákladoch, odmenách, odpisoch, nájomnom, opravách, o nákladoch na údržbu, ktoré nejakým spôsobom vstupujú do regulovanej ceny,“ dodal Galek. Parlament sa bude ich novelou zákona o regulácii sieťových odvetví zaoberať už na aktuálnej schôdzi.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Jal mst ju

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.