Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Pavlis: Slovensko zatiaľ ponuku na kúpu akcií Enelu v SE nepredložilo

„Dohodli sme sa na všetkých opatreniach, ktoré budú viesť k tomu, aby slovenská strana, ktorá má bohaté skúsenosti s výstavbou, prevádzkou alebo vyraďovaním jadrových elektrární, bola zapojená do celého procesu dostavby. Sme presvedčení, že naši experti v oblasti jadrovej energetiky sú omnoho kvalitnejší a skúsenejší ako talianski manažéri,“ informoval Pavlis na dnešnom zasadnutí parlamentného hospodárskeho výboru.

Ponuku na kúpu 66 % akcií SE od Enelu predložili podľa ministra tri spoločnosti, Slovensko sa však zatiaľ o získanie väčšinového podielu nepokúša. „My sme si vyžiadali podklady, ale tento termín ponúk nie je konečný a štát ešte môže prejaviť záujem. V tejto fáze sme sa do tohto procesu nezapojili,“ oznámil Pavlis s tým, že dostavba Mochoviec môže celý predaj ovplyvniť.

Minister opakovane vyjadril nespokojnosť s procesom riadenia projektu dostavby Mochoviec. Opatrenia, ktoré by malo v piatok (21.11.) schváliť valné zhromaždenie Slovenských elektrární (SE), majú prispieť k lepšej kontrole toku peňazí a podpisovania zmlúv. Akcionári majú rozhodnúť aj o navýšení rozpočtu na dostavbu. Podľa medializovaných informácií na ňu Enel požaduje dodatočných približne 800 miliónov eur.

Stanovený termín skončenia dostavby vníma Pavlis ako posledný možný, pretože v roku 2017 vyprší Mochovciam platnosť povolenia EIA, posudzujúceho vplyv na životné prostredie, ako aj stavebného povolenia.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.