Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

P. PAVLIS: Mochovce dostanú na dostavbu blokov ďalších 830 miliónov eur

Štát sa s talianskym Enelom, spravujúcim 66 % akcií elektrární, dohodol aj na prijatí 14 opatrení, ktoré majú posilniť kontrolné a riadiace kapacity projektu dostavby či optimalizovať náklady. „Máme podmienku, že všetky faktúry a zmluvy nad 2 milióny eur budú kontrolované a v predstavenstve odsúhlasované jednohlasne, to znamená, že zo slovenskej aj z talianskej strany musí byť dohoda,“ priblížil Pavlis.

Ako ďalej uviedol, do procesu sa zapoja slovenskí manažéri, ktorí majú s podobnými projektmi dlhoročné skúsenosti. Zriadený bude riadiaci a koordinačný orgán, ktorý bude manažovať dostavbu blokov. Ako orgán nezávislého posúdenia bude do procesu vstupovať spoločnosť Škoda JS.

Akcionári zároveň odobrili avizovaný harmonogram projektu dostavby, podľa ktorého je začiatok komerčnej prevádzky tretieho bloku Mochoviec naplánovaný na november 2016 a štvrtého bloku na november 2017. „Verím, že všetky tieto opatrenia prispejú k tomu, aby bol projekt zrealizovaný v termínoch, ktoré sa dohodli dnes na valnom zhromaždení,“ konštatoval šéf rezortu hospodárstva.

Zopakoval, že je nespokojný s priebehom dostavby a systémom jej riadenia. „Táto činnosť bola doteraz vykonávaná neefektívne. Preto sú tie náklady vyššie, a preto chceme do tohto procesu vstúpiť a v určitej miere zobrať zodpovednosť aj na seba,“ dodal.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam a videozáznam.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.