Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

P. Kažimír:Slovenské elektrárne sú možno aj nepredajné

„Myslím, že SE ako projekt predaja majú právne vady. A z tohto pohľadu sú možno aj nepredajné,“ zdôraznil Kažimír v reakcii na medializované vyjadrenia ministra hospodárstva SR Pavla Pavlisa (Smer-SD), že na odkúpenie podielu v SE by sa dali použiť peniaze z predaja štátnych aktív SR.

Pavlis v sobotu (27.9.) v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy povedal, že podiel v SE by sa dal od spoločnosti Enel odkúpiť za peniaze získané privatizáciou 49-% podielu v Slovak Telekome. „Máme na odkúpenie zdroje z predaja aktív štátu, napríklad za Telekom. Myslím si, že keby sme predali Telekom, tak najlepším riešením by bolo kúpiť za to elektrárne.“

Realita v SE je podľa Kažimíra možno „tristnejšia“, ako sa ju snažia talianski vlastníci prezentovať. „Niet pochýb, a za tým si stojím, že privatizácia SE bol spackaný projekt. Dôkazom toho je, že po mnohých, mnohých rokoch nie je privatizačný proces ukončený a sú tam desiatky právnych sporov. Je to aj otázka ochoty majoritného akcionára tieto spory riešiť,“ dodal.

Slovenské elektrárne, a. s., sú najväčšou energetickou spoločnosťou na Slovensku, ktorá vyrába približne 82 % elektriny vyrobenej v krajine. Akcionármi spoločnosti sú talianska energetická spoločnosť Enel s 66 % a Ministerstvo hospodárstva SR s 34 %.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.