Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OZNÁMENIE:Podpredseda vlády SR P.Pellegrini sa stretol s predstaviteľmi Gazpromu

Bratislava 26. apríla (TASR) – Dnes, v utorok 26. apríla 2016, sa na Úrade vlády SR uskutočnilo stretnutie podpredsedu vlády SR pre investície Petra Pellegriniho s predsedom predstavenstva spoločnosti Gazprom Viktorom Zubkovom.

Podpredseda vlády zdôraznil, že strategickým cieľom Slovenskej republiky je zabezpečenie energetickej bezpečnosti a je prirodzeným záujmom Slovenska pokračovať v tejto dlhodobej spolupráci v oblasti spoľahlivých dodávok plynu a jeho tranzitu cez naše územie.

V súvislosti s rokovaním medzi Ruskou federáciou, Ukrajinou a Európskou úniou vyjadrili zástupcovia vlády presvedčenie, že sa podarí dosiahnuť dohodu, ktorá zabezpečí bezproblémové dodávky plynu na územie Slovenskej republiky, ako aj tranzit plynu do ďalších krajín EÚ. Slovenská republika by v tejto otázke privítala dlhodobejšie stabilné riešenie. Takéto riešenie by prispelo k zabezpečeniu dodávok plynu na Slovensko a do EÚ cez významný tranzitný koridor, pričom SR má záujem o vytvorenie obojstranne výhodných podmienok, ktoré umožnia zachovanie prepravy plynu v smere východ – západ. Kancelária podpredsedu vlády SR pre investície http://www.vlada.gov.sk/12608/podpredseda-vlady-sr-pre-investicie/

Informáciu TASR poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.