Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OZNÁMENIE: Vláda SR postavila tému energetickej bezpečnosti na najvyššie…

Bratislava 26. apríla (TASR) – Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície sa v utorok 26. apríla 2016 prihovoril účastníkom Stredoeurópskeho plynárenského kongresu, ktorý sa uskutočnil v Bratislave pri príležitosti 160. výročia vzniku slovenského plynárenstva.

Skutočnosť, že vláda SR si v plnej miere uvedomuje význam energetiky, je zohľadnená aj v Programovom vyhlásení vlády. Energetiku vníma ako strategickú oblasť. „V energetickej politike, ako súčasti hospodárskej politiky, vláda považuje za svoj hlavný cieľ vyvážený prístup medzi jej troma piliermi – bezpečnosti, konkurencieschopnosti a udržateľnosti. V riešeniach energetickej bezpečnosti bude klásť dôraz na udržanie vyváženého energetického mixu a zvyšovanie bezpečnosti dodávok plynu a ropy,“ povedal vo svojom príhovore Peter Pellegrini.

Podpredseda vlády SR pre investície zároveň zdôraznil, že energetika a energetická bezpečnosť sú vzhľadom na súčasnú geopolitickú situáciu základom pre budovanie národnej bezpečnosti a predstavujú významnú prioritu v regionálnom a celoeurópskom kontexte. Preto cieľom slovenského predsedníctva je zásadným spôsobom prispieť k vytvoreniu a vybudovaniu bezpečnej a konkurencieschopnej energetickej únie s výhľadovou klimatickou politikou. Kancelária podpredsedu vlády SR pre investície http://www.vlada.gov.sk/12608/podpredseda-vlady-sr-pre-investicie/

Informáciu TASR poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.