Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OZNÁMENIE: ÚRSO:Výborné renomé úradu v zahraničí, Lotyšsko chce spolupracovať…

Bratislava 30. novembra (TASR) – Medzinárodný ohlas vysokej kvality odborných podujatí úradu a úspechy jeho medzinárodných projektov (viac info na www.urso.gov.sk) najnovšie zaujali aj odborníkov z Lotyšského regulačného úradu (PUC). Lotyši už oficiálne požiadali úrad o spoluprácu a pomoc, keďže Lotyšsko 3. apríla 2017 otvára svoj trh s plynom. Zaujímajú sa najmä o skúsenosti úradu s fungovaním a regulovaním trhu s plynom, novú metodológiu taríf, metodológiu pre distribúciu a uskladňovanie, preskúmanie pravidiel prístupu tretích strán, vydávanie licencií pre oddelené spoločnosti, či certifikáciu operátorov. „Úrad, ak to umožní vyťaženie našich expertov, rád pomôže a dáme k dispozícii svojich najlepších odborníkov,“ povedal na margo ďalšej črtajúcej sa spolupráce predseda úradu Jozef Holjenčík: „Naši odborníci sa aj v tomto prípade budú snažiť, aby ciele projektu boli naplnené a fungovali nielen na papieri, ale aj v realite.“

Informáciu TASR poskytol hovorca Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Radoslav Igaz.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.