Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OZNÁMENIE: Ministri zahraničných vecí V4 vystúpili na konferencii Globsec…

Bratislava 14. septembra (TASR) – Minister zahraničných vecí SR Mikuláš Dzurinda sa 14. septembra 2010 zúčastnil na konferencii Globsec, kde spolu s českým a maďarským ministrom zahraničných vecí a štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí Poľska vystúpil v diskusnom paneli „The Visegrad Four: Energized“ venovanom oživeniu spolupráce krajín V4 s akcentom na energetickú bezpečnosť. Udalosti posledných rokov upriamili pozornosť na potrebu diverzifikácie zdrojov a hľadanie nových prepojení energetickej infraštruktúry. Diverzifikácia zdrojov a trás energetických surovín nemá za následok len zníženie cien pre koncových spotrebiteľov, jej politický prínos spočíva predovšetkým v znížení závislosti od súčasných zdrojov. Nosnou myšlienkou prejavu bola potreba čeliť výzvam v oblasti energetickej bezpečnosti v spolupráci s ostatnými aktérmi, či už v celoeurópskom rámci, alebo v rámci V4.

Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR

UPOZORNENIE:

TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.