Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OZNÁMENIE: Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., má nové vedenie

Z funkcie sú s účinnosťou k dnešnému dňu odvolaní: Predseda predstavenstva Ing. Ján Valko Podpredseda predstavenstva Ing. Peter Čižnár Členovia predstavenstva: Ing. Miroslav Obert  Ing. Slavomír Brudňák

Ing. Ján Valko bol zároveň odvolaný aj z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti.

Do funkcie členov predstavenstva boli na základe výsledkov uskutočneného výberového konania dozornou radou JAVYS zvolení:

Ing. Peter Mitka (predseda predstavenstva a generálny riaditeľ), narodený v r. 1967, absolvent Vysokej školy ekonomickej v Bratislave. V predchádzajúcom období pracoval vo vedúcich pozíciách vo viacerých spoločnostiach (EON Energie Česká republika, PRICEWATERHOUSE COOPERS, CITIBANK Corporate Finance atď.). Zároveň vykonával odborné poradenstvo pri významných projektoch v oblasti energetiky.

Mgr. Ing. Milan Orešanský (podpredseda predstavenstva), narodený v r. 1967, absolvent Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre a Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. V minulosti pracoval na Ministerstve financií SR ako odborník na problematiku kapitálového trhu a v Sociálnej poisťovni a vo firmách Credit Clearing Center, a.s., a Profidebt, s.r.o., v oblasti správy pohľadávok. Má skúsenosti aj z oblasti investícií a verejného obstarávania.

Ing. Miroslav Obert (člen predstavenstva), narodený v r. 1961, absolvent Elektrotechnickej fakulty Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave, špecializácia Jadrová energetika. Od skončenia vysokej školy pracoval v Slovenských elektrárňach v rôznych funkciách v JE Bohunice. V spoločnosti JAVYS pracuje od roku 2006, naposledy ako vrchný riaditeľ divízie V1 a člen predstavenstva spoločnosti.

Ing. Ján Horváth (člen predstavenstva), narodený v r. 1964, absolvent Chemicko-technologickej fakulty Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave. Pracuje v spoločnosti JAVYS od r. 2006 v oblasti riadenia a výkonu činností spojených s bezpečnosťou fungovania energetických zariadení (jadrová bezpečnosť, požiarna ochrana, ochrana životného prostredia atď.) Predtým pôsobil 13 rokov v rovnakej oblasti v Slovenských elektrárňach.

Informáciu TASR poskytli z komunikačného oddelenia Ministerstva hospodárstva SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.