Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2009 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

OZE: EÚ chce spolupracovať s krajinami Stredozemia a Perzského zálivu

Ministerská konferencia o spolupráci krajín EÚ, Perzského zálivu a Stredozemia v oblasti OZE sa uskutoční 9. októbra v Bruseli. Chce byť platformou predstavovania iniciatív EÚ, no najmä spoločných projektov rozvoja OZE. Kooperácia s tretími krajinami môže urýchliť splnenie cieľa EÚ, aby 20 % celkovej spotreby energií pokrývali OZE.

Benita Ferrero-Waldnerová si uvedomuje potenciál prizvaných krajín v sektore obnoviteľných zdrojov. V kombinácii s technologickým know-how EÚ môže byť spolupráca obojstranne výhodná. ”Obnoviteľné energie nevyriešia všetky naše problémy v súvislosti so zmenou klímy a energetickou bezpečnosťou. Budú však musieť tvoriť neoddeliteľnú súčasť akejkoľvek úspešnej stratégie, “ uzavrela Ferrero-Waldnerová.

Podľa Andrisa Piebalgsa predstavuje spojenie technologických možností EÚ s potenciálom krajín Stredomoria a Perzského zálivu skvelú príležitosť. „Delí nás len pár týždňov od konferencie o zmene klímy v Kodani, a tak by sme si nemali nechať ujsť možnosť rozvinúť priemyselný sektor, ktorý môže vytvárať pracovné miesta a prispievať k hospodárskemu rastu v regióne,” uzavrel Piebalgs

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.