Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rástocká - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Podpredsedníčka OZ Nie ropovodu cez Žitný ostrov Liliana Rástocká Foto: SITA/Jozef Jakubčo
5. apríla 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

OZ Nie ropovodu: Ministerstvo hospodárstva stále nezverejnilo trasy ropovodu do Rakúska

Občianske združenie Nie ropovodu cez Žitný ostrov dnes vyzvalo na hraničnom priechode Jarovce -Kittsee ministra Miškova, aby zverejnil alternatívne trasy ropovodu Bratislava – Schwechat.

Podpredsedníčka združenia Občianske združenie Nie ropovodu cez Žitný ostrov Liliana Rástocká na priechode symbolicky odhalila a poklepala základný kameň ropovodu, čím upozornila na to, že alternatívne trasy ropovodu mal rezort hospodárstva zverejniť do konca marca.

„Občianske združenie Nie ropovodu cez Žitný ostrov takto jasne vyzýva ministerstvo hospodárstva, aby konalo a zverejnilo ďalšie trasy ropovodu,“ uviedla Rástocká. Pripomenula zároveň, že pre členov OZ Nie ropovodu je podstatné to, že súčasná vláda sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala, že ropovod BSP cez Žitný ostrov nepovedie.

Ministerstvo hospodárstva: ropovod cez Žitný ostrov nepôjde

Ministerstvo hospodárstva reagovalo vyhlásením, že ropovod cez Žitný ostrov nepôjde. Alternatívne trasy však nepredstavilo. Ako uvádza vyhlásenie ministerstva, ide totiž o citlivé informácie, ktorých zverejnenie môže poškodiť záujmy Slovenska.

V súčasnosti rezort ešte stále rokuje so zainteresovanými stranami o niekoľkých alternatívach trás ropovodu. Zverejnenie informácie príde v čase keď to nebude znamenať žiadne riziko. Takýmto postupom sa chce ministerstvo brániť pred špekulantmi, ktorí sa chcú obohatiť na machináciách s pozemkami pod vytýčenou trasou.

„Skutočnosť, že nechceme, aby ropovod viedol cez Žitný ostrov, sme deklarovali už vo volebnom programe strany Sloboda a Solidarita a následne sme ho aj presadili do programového vyhlásenia vlády. Pre mňa to znamená, že z pozície ministra hospodárstva môžem garantovať, že trasa tohto ropovodu cez Žitný ostrov nepovedie. Náš sľub sme splnili a cieľ sme dosiahli,“ zdôraznil vo vyhlásení minister Juraj Miškov.

SITA, TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.