Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júna 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Otvorená elektráreň Vojany pozýva

Program sa začne v sobotu 16. júna o 9. hodine dopoludnia v areáli pred tepelnou elektrárňou Vojany. Slovenské elektrárne pripravili pre návštevníkov mix zábavy, atrakcií a súťaží, remeselné workshopy zamerané na tradičné remeslá regiónu a bojové umenia či súťaž vo varení guláša. Zlatým klincom bohatého kultúrneho programu bude vystúpenie speváčky Katky Knechtovej približne medzi 13. a 14. hodinou.

Akciu, ktorá minulý rok prilákala okolo 1800 ľudí, spestria Letné športové hry. O Pohár generálneho riaditeľa budú zápoliť futbalové tímy zo závodov Slovenských elektrární. Okrem toho sa budú súťažne aj nesúťažne hrať volejbal, tenis, stolný tenis či nohejbal.

Podujatie má aj filantropický rozmer; detský domov Lienka z  detský folklórny súbor Vánok z Veľkých Kapušian si prevezmú symbolické šeky na podporu svojich projektov.

Od 9:30. do 14. hodiny budú prebiehať exkurzie do elektrárne. Návštevníci uvidia blokovú dozorňu („velín”), chemickú úpravu vody, kotolňu, turbogenerátor a iné technológie, ktoré menia uhlie a biomasu na elektrinu a teplo. V prípade záujmu o prehliadku sa treba minimálne deň vopred prihlásiť na adrese mikulas.vaszily@enel.com a poslať na uvedenú adresu svoje meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia.

Poznámka pre zástupcov médií:

Na vytváranie audiovizuálnych a fotografických materiálov v závodoch elektrární je potrebné zvláštne povolenie. V prípade záujmu pošlite popri vyššie uvedených údajoch aj  výrobné číslo kamery alebo fotoaparátu na uvedené adresy, prípadne na jana.burdova@enel.com

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.