Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Otvorená elektráreň Liptovská Mara pozýva

Program v areáli vodnej elektrárne Liptovská Mara sa začne v sobotu 30. júna o 10. hodine. Na pláne sú najrôznejšie atrakcie, súťaže a vystúpenia približne až do 15. hodiny. Súčasťou programu budú kreatívne workshopy zamerané na tradičné remeslá regiónu.

Otvorená elektráreň sa bude niesť v znamení ľudovej hudby. Vystúpia detské súbory Ďumbier a Sliačanček a prvý menovaný si tiež prevezme symbolický šek na podporu svojich projektov. Na podujatí bude možné vyhrať vstupenky na nedeľný program folklórneho festivalu Východná, ktorý prebieha súbežne, taktiež s podporou Slovenských elektrární.

Okrem zábavy poskytne Liptovská Mara aj tzv. občiansky servis. Medzi 11:30 do 12:30 sa návštevníci budú môcť stretnúť so zástupcami miestnej samosprávy a štátnej správy.

Liptovská Mara je záverečným podujatím z tohtoročnej série Otvorených elektrární. Ročník 2012 dal prostredníctvom umeleckých vystúpení jednotlivcov aj súborov, ale aj vďaka remeselným trhom a workshopom viac priestoru regiónom. Svoju prácu tento rok predstavili odborné útvary elektrárne – kynológovia, hasiči, pracovníci laboratórií radiačnej kontroly okolia či záchranná služba. Aj vďaka týmto novinkám navštívilo doteraz podujatie Otvorené elektrárne 2012 približne 11 300 ľudí, čím predčili návštevnosť minulého ročníka. Obyvatelia z okolia veľkých  energetických závodov sa vďaka nemu už šesť rokov príjemným spôsobom zoznamujú s prevádzkami, ktoré vyrábajú elektrinu pre Slovensko, a Slovenské elektrárne budú túto dobrú tradíciu s radosťou ďalej rozvíjať.“

Od 10. do 14. hodiny budú prebiehať exkurzie. V prípade záujmu sa treba minimálne deň vopred prihlásiť na adrese veronika.cicova@enel.com a poslať na uvedenú adresu svoje meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia.

Poznámka pre zástupcov médií:

Na vytváranie audiovizuálnych a fotografických materiálov v závodoch elektrární je potrebné zvláštne povolenie. V prípade záujmu pošlite popri vyššie uvedených údajoch aj  výrobné číslo kamery alebo fotoaparátu na uvedené adresy, prípadne na jana.burdova@enel.com.

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s. je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66% podielom. Zvyšných 34% akcií vlastní Fond národného majetku, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 737,24 MW inštalovaného výkonu, t.j. 5 401 MW čistého výkonu. V roku 2011 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,4 TWh elektrickej energie. Z podielu jednotlivých zdrojov na čistých dodávkach predstavovali jadrové elektrárne 70,2%, vodné elektrárne 18,7% a 11,1% tepelné elektrárne. Ku koncu roka 2011 mala spoločnosť Slovenské elektrárne 5 374 zamestnancov.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.