Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: Stanovisko spoločnosti BCF, s.r.o., k situácii na trhu s elektrinou

Bratislava 30. mája (TASR-OTS) – Ak je človek nespokojný,  snaží sa to zmeniť. Ak nie je spokojný zákazník, rieši to tak isto – hľadá zmenu. A ak nie je spokojný odberateľ elektriny so svojím doterajším dodávateľom, zmení ho. Na základe liberalizácie trhu a konkurencii si má z čoho vyberať.

Samotný Úrad pre reguláciu sieťových odvetví konštatoval – „Veľkých tradičných dodávateľov opustila značná časť zákazníkov, čo predstavuje istý štandard na liberalizovaných trhoch. Je to tiež jasný signál, že trh s elektrinou funguje.“

To znamená, že veľkí dodávatelia svojou cenou, prístupom a podmienkami stratili zákazníka, a tým sú ohrozené ich zisky. Oprávnene sa obávajú konkurencie. Problém je, že v poslednom čase pristupujú na nekorektné lákanie „neverných“ zákazníkov späť. Deje sa tak nielen písomne, ale aj priamo telefonicky zákazníkom, ktorí od nich odišli a majú uzatvorené a podpísané zmluvy s novým dodávateľom. Strašia ich odpojením a nedodaním elektriny a inými problémami. Dalo by sa povedať, že zavádzajú, lebo do dnešného dňa na Slovensku neexistuje žiadny alternatívny dodávateľ, ktorý by si neplnil svoje záväzky. Na to tu funguje prísne regulované prostredie.

Je zaujímavé, že v okamihu, kedy veľkí dodávatelia strácajú zákazníkov, začnú sa o nich prehnane zaujímať, ponúkať im výrazné zľavy z ceny elektriny a sľubovať výhody. Zrazu! Avšak na druhej strane im diktujú rôzne obmedzenia a podmienky, napr. kedy je možné vypovedať zmluvy. Treba povedať, že tento postup nie je v etickom súlade a nesie v sebe určité znaky diskriminácie, čo môže byť podnetom pre protimonopolný úrad.

Na záver si treba uvedomiť, že alternatívni dodávatelia priniesli do tohto prostredia za posledné roky len samé výhody – zníženie ceny elektriny, osobný prístup a riešenie individuálnych ponúk, komplexné služby a v neposlednom rade aj odborné poradenstvo pri nastavení správnych taríf a sadzieb, lebo ako uviedol ÚRSO: „Je známe, že takmer polovica firiem má tarify a sadzby nastavené nevýhodne a mohli by ušetriť značnú časť nákladov za dodávku elektriny.“

Takže odberatelia, nebojte sa, choďte za svojimi právami a za lepšími podmienkami a nebojte sa veľkých nadnárodných spoločností, ktoré vám doteraz zabezpečovali dodávku drahej elektriny.

Vyjadrenie obchodného riaditeľa Ing. Miroslava Štrbu

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.