Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: Správa LEED 2016 dokazuje, že európsky trh je pripravený vo väčšej miere…

Belehrad, Srbsko 3. novembra (TASR-OTS)(PRNewswire) – Agentúra Green Business Certification Inc. (GBCI), certifikačný orgán pre všetky projekty tvoriace súčasť hodnotiaceho systému zelených budov LEED dnes uverejnila svoju správu s názvom LEED v pohybe 2016: Európa, ktorá dokazuje, že jeden z najzelenších trhov na svete už je pripravený vo väčšej miere prijať LEED v4 – najnovšiu verziu hodnotiaceho systému.  

„Európa hrá veľmi dôležitú úlohu v otázke budúcnosti celého hnutia zelených budov, najmä čo sa týka existujúcich stavebných trhov,“ povedal Mahesh Ramanujam, technický riaditeľ a prezident GBCI USA. „GBCI zvyšuje svoje lokálne kapacity v Európe a poskytuje nové nástroje európskej stavebnej komunite, aby mohla integrovať LEED do všetkých druhov projektov, a nie len v súvislosti s novostavbami, ale aj s rekonštrukciami a úpravami.“

Správa, ktorá bola predstavená aj tento týždeň počas belehradského medzinárodného veľtrhu a konferencie Green Building EXPO podporovanej Radou pre udržateľnú výstavbu uvádza mnoho sektorov počnúc maloobchodom až po cestovný ruch zúčastňujúcich sa LEED v4. Správa spomína aj viaceré technické stratégie vyvinuté lídrami v oblasti zelených budov v Európe pre projekty, ktoré majú preukázať dodržiavanie požiadaviek systému LEED. 

Táto správa prichádza práve včas a okrem iného analyzuje aj významné nové prínosy aplikácie filozofie zelených budov v Európe a stále rastúci trend využitia systému LEED. LEED v pohybe: Európa zaznamenáva silný rast počtu projektov LEED, ktorý sa v súčasnosti vyšplhal na číslo 4 300 projektov s rozlohou viac ako 95 miliónov štvorcových stôp priestoru v súlade so systémom LEED pod taktovkou viac ako 2 400 odborníkov na systém LEED.

„Systém LEED v4 sa mi veľmi páči kvôli svojej presnosti, transparentnosti a silnému dôrazu na výkon,“ povedala Marija Golubovicová, prezidentka spoločnosti ENERGO Group a predsedníčka medzinárodnej konferencie a veľtrhu Green Building EXPO. „Európa je rozhodne pripravená na LEED v4. Vnímame na trhu veľmi pozitívne snahy zo strany výrobcov stavebných materiálov aj poskytovateľov služieb v súvislosti s v4, čo bude viesť k jednoduchšej implementácii a väčšej miere prijatia systému LEED v celej Európe.“

LEED je jednoduchý a účinný program zvládania zložitých a občas protichodných stavebných a environmentálnych problémov ovplyvňujúcich ľudí na celom svete. Každý deň sa vystavia viac ako 170 000 štvorcových metrov priestorov s certifikátom LEED vo viac ako 160 krajinách a územiach. V súčasnosti sa systému LEED zúčastňuje viac ako 79 600 komerčných projektov zaberajúcich viac ako 1,4 miliardy štvorcových metrov stavebného priestoru. Vďaka zabudovaným špecifickým spôsobom realizácie je LEED vhodný pre rôzne typy stavieb, klimatické podmienky či lokality a často integruje aj miestne zákonné požiadavky a regulácie.

LEED v pohybe: Európa je najnovšou zo série správ od GBCI, ktoré poskytujú ucelený obraz hnutia zelených budov na medzinárodných trhoch. Správa poskytuje argumentačnú bázu obhajcom zelených stavieb na základe podrobných informácií a perspektív chápania využitia celosvetovo uznávaného systému hodnotenia LEED a dokazuje dôležitosť trvalo udržateľného spôsobu výstavby. Od 31. októbra 2016 je možné registrovať nový projekt len vo verzii LEED v4.

Kontakt:

Marisa Long

Tel: +1-412-877-7592

Mail: Mlong@usgbc.org

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.