Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: SPP usporiada prvú aukciu na predaj zemného plynu na Slovensku

„SPP prináša formu aukcie na predaj zemného plynu ako vôbec prvý dodávateľ na Slovensku, a to aj na základe skúseností s podobnými súťažami v zahraničí. Záujem o túto formu predaju plynu očakávame najmä zo strany veľkých priemyselných zákazníkov, ale aj zo strany obchodníkov so zemným plynom, ktorí majú záujem o vybudovanie, rozšírenie alebo diverzifikáciu svojho portfólia dodávok plynu za výhodných podmienok,“ uviedol Dušan Randuška, riaditeľ divízie obchodu s plynom, SPP.

Na aukcii sa môžu zúčastniť slovenské aj zahraničné právnické osoby, ktoré sa v lehote od 20. augusta 2010 do 31. augusta 2010 zaregistrujú vyplnením registračného formuláru na portáli www.spp.sk. Zároveň doručia všetky potrebné doklady a uzavrú Rámcovú zmluvu o dodávke plynu s SPP do 6. septembra 2010 do 14.00 hod. Lehota na podanie záväzných ponúk zaregistrovaných záujemcov je do 8. septembra 2010 do 14. hod. Konečné vyhodnotenie predložených ponúk a určenie víťazného poradia účastníkov bude 9. septembra 2010.

Záujemcovia sa môžu uchádzať o dodávky plynu pre rok 2011, pričom každý účastník, ktorý podá ponuku pre rok 2011, je oprávnený podávať ponuky aj na roky 2012 alebo 2013. Podmienkou je, že zmluvné množstvo pre jednotlivé roky musí byť rovnaké. Účastník aukcie si môže zvoliť medzi pevnou a flexibilnou dodávkou, alebo kombináciou týchto dvoch možností. Miestom dodania je virtuálny domáci bod – výstupný bod prepravnej siete. V prípade záujmu zabezpečí SPP dodávku plynu až do odberného miesta určeného účastníkom aukcie.

Podrobné informácie k aukcii, ktoré zahŕňajú Pravidlá aukcie na predaj zemného plynu (Gas Auction 2010) a Registračný formulár, nájdu záujemcovia na stiahnutie na stránke www.spp.sk.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %). 

Kontakt: Ondrej Šebesta hovorca SPP Slovenský plynárenský priemysel, a. s. Mlynské nivy 44/a, Bratislava tel.: +421 (2) 6262 4157 mobil: +421 917 501 370 e-mail: ondrej.sebesta@spp.sk www.spp.sk

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.