Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: SPP je najväčším firemným filantropom na Slovensku

V roku 2009 SPP venoval z vlastného rozpočtu na verejnoprospešné aktivity 499 000 €. Touto sumou podporil svoj kľúčový verejnoprospešný projekt Obnovme si svoj dom, ktorý realizuje v spolupráci s Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky. Tento donorský projekt sa snaží o zachovanie kultúrneho dedičstva na Slovensku. Systémovo rieši financovanie záchrany, ochrany, obnovy a využitia národných kultúrnych pamiatok na Slovensku. Vďaka nemu boli v roku 2009 obnovené unikátne karpatské drevené kostolíky, vzácne stredoveké fresky, malebné barokové kaštiele a mnohé ďalšie pamiatky.

„Skutočnosť, že SPP po piatykrát získal ocenenie TOP firemný filantrop si veľmi vážime. Obnovme si svoj dom je projekt, ktorý počtom zrekonštruovaných pamiatok nemá na Slovensku obdobu. Pre zachovanie kultúrneho dedičstva ďalším generáciám je to neopakovateľný prínos,“ zdôraznil Peter Kamenický, riaditeľ sekcie pre vzťahy s verejnosťou.

Rebríček TOP firemný filantrop každoročne zostavuje Fórum donorov a je jediným rebríčkom na Slovensku, ktorý hodnotí firemných darcov podľa objemu rozdelených prostriedkov na verejnoprospešné aktivity. Do rebríčka TOP firemný filantrop sa môže zapojiť každá firma, ktorá podporuje všeobecne prospešné projekty, prostredníctvom finančných príspevkov, vecných darov, produktov či služieb a podobne, akými sú napríklad aktivity v oblasti ekológie, sociálne a humanitárne projekty, podpora kultúry, dodržiavanie ľudských práv, rozvoj vzdelávania, vedy a výskumu, obnova kultúrneho dedičstva či projekty zamerané na ochranu zdravia. Sumy darovaných prostriedkov nezahŕňajú sponzorské príspevky firiem či asignáciu 2% podielu zaplatenej dane.

SPP je držiteľom ocenenia TOP firemný filantrop za roky 2006, 2007, 2008, 2009 a 2010.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.