Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: Spoločnosť LONGi Solar vybuduje v Indii výrobný podnik monočlánkov a …

Peking 6. februára /PRNewswire/ (TASR-OTS) – Čínsky výrobca solárnych produktov LONGi Green Energy Technology Co., Ltd. spolu so svojou dcérskou spoločnosťou LONGi Solar, popredným svetovým  výrobcom monočlánkov a modulov, oznámil plány na rozšírenie podnikov na výrobu solárnych článkov a modulov indickej oblasti Ándhrapradéš, aby dokázal uspokojiť rýchlo rastúci dopyt krajiny po slnečnej energii a zvýšiť zahraničný odbyt spoločnosti LONGi.

V reakcii na rastúci dopyt na trhu plánuje do tohto projektu LONGi investovať 309 miliónov dolárov. Približne 240 miliónov dolárov z tohto objemu tvoria stavebné investície a asi 68 miliónov dolárov poputuje do pracovného kapitálu. Cieľom týchto investícií je zdvojnásobiť kapacitu výroby článkov aj modulov v továrni v Ándhrapradéš z 500MW na 1GW. Dostavba továrne a začiatok výroby modulov je plánovaný na koniec augusta 2019. Výrobný podnik článkov začne s výrobou v januári 2020.

„Rozšírenie našej továrne v Ándhrapradéš je súčasťou globálnej stratégie rastu spoločnosti LONGi. Kým celosvetový dopyt po solárnych moduloch stále rastie, spoločnosť LONGi sa snaží neustále investovať do rozširovania kapacity na vybraných trhoch kvôli ochrane pred rizikom obchodného protekcionizmu, ale zároveň sa zameriavame hlavne na domáci čínsky trh,“ povedal pán Wenxue Li, prezident spoločnosti LONGi Solar. „Podľa predbežných odhadov bude nová expanzia každoročne znamenať nárast odbytu o 380 miliónov dolárov a zvýšenie čistého zisku o 19 miliónov dolárov.“

„India už dnes tvorí najväčší exportný trh solárnych produktov z Číny z pohľadu odbytu. V roku 2017 tvoril čínsky vývoz 24,1 percent všetkých solárnych produktov v Indii, pričom rast zaznamenala oblasť článkov aj modulov,“ povedal pán Li Wenxue.

Projekt prevádzkuje spoločnosť Lerri Solar Technology (India) Private Ltd, ktorú zo 40% vlastní spoločnosť LONGi a 60% patrí spoločnosti LONGi Solar.

Rozšírenie výrobnej kapacity v Indii umožní LONGi využiť bohaté miestne zdroje, profitovať z nízkych nákladov a štedrej politiky voči solárnemu priemyslu. Je to tiež príležitosť pre spoločnosť LONGi urýchliť zahraničnú expanziu a zvýšiť svoj podiel na svetovom trhu s monokryštalickými výrobkami.

O spoločnosti LONGi Green Energy Technology Co., Ltd

LONGi Green Energy Technology Co., Ltd je najväčším výrobcom monokryštalických výrobkov na svete. V priebehu 18 rokov existencie sa spoločnosti podarilo rozšíriť produktovú radu z mono ingotov a doštičiek na články a moduly a dokonca aj solárne technológie.

Kontakt:

Amy Ma,

+86-18392131832,

Mayy@longi-silicon.com

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.