Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: MilaSolé prekročila 14-percentnú účinnosť fotovoltických solárnych panelov

NREL potvrdilo účinnosť premeny energie 14,3 % u modulov CIGS o ploche 1 meter štvorcový, čo ďalej posunulo významný potenciál solárnych panelov s tenkou vrstvičkou, aby sa stali konkurencieschopným zdrojom energie

SANTA CLARA, Kalifornia, 1. septembra (TASR-OTS) -(BUSINESS WIRE) – Spoločnosť MiaSolé, ktorá je popredným výrobcom fotovoltických solárnych panelov s tenkou vrstvičkou selenidu medi, india a gália, dnes oznámila, že Národné laboratórium pre obnoviteľnú energiu (NREL) Ministerstva energetiky USA nezávisle potvrdilo 14,3-percentnú účinnosť ich vyrábaných modulov (plocha 1 meter štvorcový) pre veľké plochy.

Účinnosť modulu 14,3 % je najvyššia nezávisle potvrdená účinnosť pre akúkoľvek technológiu výroby modulu CIGS pre komerčné využitie.

„Teší nás, že stále robíme pokrok v realizácii našej technológie, pri znižovaní nákladov a plánov výroby,“ povedal Dr. Joseph Laia, výkonný riaditeľ MiaSolé.

MiaSolé teraz ponúka bankou financovateľné moduly s účinnosťou porovnateľnou s polysilikónom, v kombinácii s nižšími výrobnými nákladmi modulov s tenkou vrstvičkou.

Jedinečný výrobný postup spoločnosti MiaSolé nanáša CIGS na pružný podklad z nehrdzavejúcej ocele a vytvára všetky vrstvy požadované pre vysokoúčinný slnečný článok v jednom nepretržitom procese. MiaSolé je jediná firma vyrábajúca slnečné články s tenkou vrstvou, ktorá používa každý krok pokovovania rozprašovaním na nanesenie vrstiev pre slnečné články a tak znižuje dobu a náklady na výrobu.

Spoločnosť MiaSolé dodala v prvej polovici 6,5 MW a v roku 2010 dodá 22 MW. Produkty spoločnosti sú určené pre podniky verejných služieb a nezávislých výrobcov energie, aby ich používali v rozsahu vhodnom pre priemysel, ako napríklad umiestnenie na veľkorozmernej streche a na pozemných inštaláciách.

O NREL

NREL je hlavné laboratórium Ministerstva energetiky USA pre obnoviteľnú energiu a výskum a vývoj energetickej účinnosti. NREL prevádzkuje pre DOE Aliancia pre obnoviteľnú energiu (The Alliance for Sustainable Energy LLC).

O spoločnosti MiaSolé

MiaSolé je priekopníkom a popredným vývojárom fotovoltických solárnych panelov s tenkou vrstvičkou selenidu medi, india a gália (CIGS), jedných z najlacnejších, a najúčinnejších solárnych panelov na svete. Prioritou spoločnosti MiaSolé je ďalej rozvíjať mimoriadny potenciál na využívanie slnečnej energie ako konkurencieschopného dlhodobého zdroja energie a umožniť paritu rozvodnej siete v roku 2012. Spoločnosť MiaSolé, so sídlom v americkom štáte Kalifornia, v súčasnosti prevádzkuje dva výrobné závody, pričom v roku 2010 začne výstavba tretieho závodu. Ďalšie informácie o spoločnosti nájdete na stránke www.MiaSolé.com

Kontakty MiaSolé Ben Williams, 408-919-5770 ben.williams@miasole.com Zdroj: MiaSolé Túto tlačovú správu si môžete pozrieť online na adrese: http://www.businesswire.com/news/home/20100901006734/en

Upozornenie: Originál tohto textu je oficiálna záväzná verzia. Preklad uvádzame len ako pomocný text, odvolávajúci sa na originál, ktorý je jediným právne záväzným dokumentom. Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.