Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: Fotovoltické moduly od spoločnosti Trina budú podporovať trvalú…

Dubaj, Spojené arabské emiráty, 14. augusta (TASR-OTS)(PRNewswire) – Fotovoltické moduly s výkonom 10 MW od spoločnosti Trina Solar boli spustené do prevádzky v Dubaji v rámci inovatívneho projektu, ktorý slúži ako žijúci dôkaz toho, že je možné vybudovať rezidenčno-voľnočasový komplex len na báze čistej energie. Nachádza sa v ňom 500 obytných víl, hotel so 170 izbami, mešita, škola, plavecký bazén a jazdecký klub aj s dráhou a ide o jeden z najväčších rezidenčných a komerčných projektov založených na čistej energii doposiaľ vystavaných na Strednom východe.

Vzhľadom na drsné prírodné podmienky na Strednom východe bude inštalácia pozostávať zo 40 000 panelov Duomax. Ide o riešenie, ktoré je už dlho známe svojou trvanlivosťou a spoľahlivosťou. Panely Duomax majú prvotriedny bezrámový dizajn, ktorý predchádza akumulácii prachu a vykazuje minimálnu potrebu čistenia, čím zabezpečuje trvalo udržateľné a ekologicky prijateľné štandardy. Dvojité sklo Duomaxu zabezpečuje projektovú životnosť 30 rokov garantovanú výkonovou zárukou spoločnosti Trina.

Trvalo udržateľné mesto je považované za prvú udržateľnú komunitu na Strednom východe postavenú 18 kilometrov od Dubaja na piatich miliónoch štvorcových stôp a očakáva sa, že bude mať okolo 2000 obyvateľov. Postavila ho spoločnosť Diamond Developers, jedna z prvých firiem v Dubaji, ktoré vstúpili do odvetvia súkromného vlastníctva a výstavby realít od zavedenia súkromného vlastníctva realít v roku 2002. Trina Solar má na svojom konte už niekoľko rozsiahlych inštalácií, a tak si ju developer zvolil pre výstavbu solárneho poľa so 40 000 panelmi, ktoré by mali ročne produkovať približne 16 GWh energie.

„V spoločnosti Trina Solar sme nesmierne hrdí, že zabezpečujeme hlavný energetický zdroj pre potreby tejto komunity,“ povedala Helena Liová, prezidentka pre oblasť Ázie, Pacifiku a Stredného východu. „Očakáva sa, že solárna energia významne prispeje k ambíciám Dubaja stať sa trvalo najudržateľnejším mestom na svete do 2020. V dôsledku toho vláda hľadala sofistikovanejšie projekty, najmä pre púštne prostredie, a my sme veľmi radi, že sme sa stali jedným z podporovateľov dosahovania tejto vízie v oblasti čistej energie vďaka našim inovatívnym solárnym  produktom. Trvalo udržateľné mesto je prevratná iniciatíva pri zabezpečovaní zodpovedného rastu a rozvoja mesta. Vďaka produktom spoločnosti Trina Solar je významná časť energetických potrieb obyvateľov zabezpečovaná čistejšie, pri nižších nákladoch a s výhľadom na udržateľnejšiu budúcnosť.“

Anwar Zabini, generálny riaditeľ spoločnosti City Solar, uviedol: „Dokončenie fázy 1 je dôležitý medzník v našej práci v rámci trvalo udržateľného mesta s inštaláciou 24 170 solárnych panelov. Naša práca bude pokračovať a tešíme sa na začiatok druhej fázy, v rámci ktorej budeme inštalovať ďalších 15 000 solárnych panelov. Smerujeme k nášmu celkovému cieľu 40 000 solárnych panelov, ktoré budú nakoniec vyrábať až 10 MW energie pri maximálnom výkone. Ročná produkcia energie bude na úrovni 16 000 MW, čo prispeje k zníženiu emisií uhlíka o 8 000 ton ročne.

O spoločnosti Trina Solar Limited

Spoločnosť Trina Solar Limited je popredný výrobca solárnych fotovoltických modulov, riešení a služieb. Vznikla v roku 1997 ako integrátor fotovoltických systémov a dnes sa zameriava na inteligentnú energiu počnúc inštaláciou, distribúciou cez verejné služby až po developerov na celom svete. Viac informácií nájdete na: www.trinasolar.com. E-mail: press@trinasolar.com

Foto – http://mma.prnewswire.com/media/544593/Trina_Solar_Limited.jpg

Kontakt:

Zhang Mi

+86-21- 60575363

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.